OBEC JEZDOVICE

Internetové stránky obce

Informovaný senior

Obecní úřad Jezdovice , článek vydán: 4. 10. 2023

Kraj Vysočina – ve spolupráci s Policií ČR – připravil mimořádnou akci s názvem Informovaný senior, která se uskuteční v našem městě 12. října od 15 do 18 hodin v třešťském kulturním domě.

Tímto bych chtěl především pozvat seniorky a seniory z našich měst a obcí … a požádat Vás o sdílení této informace na vašich sociálních sítích nebo zpravodajích … pořad je zaměřený především na ty, kteří ovládají práci s počítačem.

Internet a sociální sítě jsou pro nás čím dál více skvělým zdrojem informací a zábavy, ale mohou být také prostředím plným rizik a neočekávaných nástrah. Často však zapomínáme, že při používání těchto moderních technologií musíme být velmi ostražití a především opatrní. Být opatrný ale v žádném případě neznamená mít strach a bát se používat chytrý mobil nebo internet.  Znamená to dodržovat některé velmi jednoduché zásady, abychom se nestali obětí podvodníků. Používají totiž čím dál  propracovanější triky a metody, kterými nás chtějí připravit o cenné osobní údaje nebo rovnou o naše  peníze.

Během akce budou nejčastější finty podvodníků představeny formou divadelních scének. Budou to příběhy, které se na Vysočině skutečně staly a pořád stávají. Nebudou chybět doporučení od policie, jak těmto nebezpečím předcházet a jak se zachovat, když se vám něco podobného stane.

Ve druhé polovině akce se můžeme těšit na známé písně Karla Gotta v podání Ondřeje Provazníka.

Akce je zdarma, není třeba mít vstupenky.

Ing. Vladislav Hynk

starosta města Třešť

Vyvěšení: 04.10.2023   Sejmutí:
Původce: Město Třešť

https://jezdovice.cz/wp-content/uploads/TREST-Informovany-senior.pdf

Žádné komentáře

No comments yet.

Sorry, the comment form is closed at this time.